Uživatelské prostředí s vysokým rozlišením na každém zařízení a místě

Poskytněte virtuální počítačové prostředí, která potěší jak uživatele, tak IT oddělení

Pro mnohé organizace je poskytnutí bezpečné, centralizované práce s počítači, která podporuje vysokou produktivitu a spokojenost zákazníků, základem úspěchu. To platí jak v případě, kdy lidé mají přístup ke zdrojům prostřednictvím podnikového systému, tak v případě, kdy ho mají z osobních mobilních zařízení. Lidé očekávají téměř okamžitou odezvu aplikace, se kterou pracují, bez ohledu na kvalitu připojení, místo, nebo dokonce samotnou aplikaci. Pokud je možné poskytnout do tabletu komplexní podnikový informační systém nebo grafickou aplikaci, očekává se, že poběží tak hladce jako na výkonném počítači. Pro naplnění těchto očekávání potřebuje IT oddělení virtualizační řešení, které lze optimalizovat a přizpůsobit řadě situací a proměnných. Citrix Virtual Apps a Desktops s technologií Citrix HDX se bez problému přizpůsobuje a nabízí ohromující uživatelské prostředí na různých obrazovkách, přes přetížené či vzdálené sítě a za použití různého příslušenství a periferií.

Virtuální plocha s vysokým rozlišením s technologií Citrix HDX

Další informace

Adaptivní přenos HDX poskytuje uživatelům nejlepší možné prostředí v místních, mobilních i rozlehlých sítích s vysokou latencí. Nejenže relace zůstává interaktivní i na vzdálenost tisíce kilometrů od datového centra, nejnovější technologie přináší také až desetkrát rychlejší přenos souborů a tiskových úloh. V porovnání se zastaralými technologiemi nabízí nejnovější standard HDX lepší uživatelské prostředí s bohatým multimediálním obsahem, až o 60 % snižuje spotřebu šířky pásma a  zachovává vysokou škálovatelnost serverů.  

Technologie Citrix HDX přináší multimédia a videa s křišťálově čistým zvukem a vysokou efektivitou využití šířky pásma pro řešení Citrix Virtual Apps a Desktops. Pomocí technik adaptivní komprese a zobrazování poskytuje HDX lepší kvalitu videí nebo 3D grafiky s množstvím animací vykreslovaných na serveru. Většina moderních mobilních zařízení a desktopových počítačů má dostatečný výkon k dekomprimaci takových datových toků za chodu. Adaptivní komprese inteligentně rozlišuje záměry uživatele a pro příjemnou práci dává přednost interaktivním procesům. Tím je zajištěna lepší produktivita koncových uživatelů i při ztrátovosti paketů, přetížení, vysoké latenci a kolísání, ke kterému často dochází v širokopásmových bezdrátových a mobilních sítích.  

Nástroje jednotné komunikace pro spolupráci a produktivitu se těší ohromné míře příjetí. Společnost Citrix je průkopníkem v optimalizaci hlasu a videa v rámci jednotné komunikace přes VDI díky blízké spolupráci s předními dodavateli. Jde například o aplikace Microsoft Skype pro firmy a Cisco Jabber. Naše jedinečné řešení se společností Microsoft je první svého druhu v odvětí. Podporuje příslušenství a pokročilé funkce volání aplikace Skype v rámci řešení Citrix Virtual Apps a Desktops. Přenáší zpracování audia či videa v reálném čase na koncové body, což pomáhá zvýšit škálovatelnost serverů a  vytváří rychlejší cestu audia a videa mezi volajícím a volaným bez „hair-pinningu“ zpátky na server v datovém centru. Vylepšené uživatelské prostředí je podporováno aplikací Skype pro firmy ve službách Office 365 a také místně – to vše při zachování bezpečnosti citlivých dat v datovém centru na rozdíl od distribuovaných koncových bodů.  

Technologie HDX 3D Pro optimalizují výkonnost graficky náročných 3D profesionálních aplikací pro virtuální plochy systémů Windows a Linux. Grafika vykreslovaná pomalu v důsledku síťového zpoždění už není problém. V  podstatě bezeztrátová komprese umožňuje uživatelům spolupracovat v reálném čase na obrázcích vykreslených do posledního obrazového bodu. To umožňuje rychlejší uvádění produktů na trh díky zabezpečenému globálnímu přístupu k optimalizovaným a  propracovaným 2D a 3D grafickým a návrhovým aplikacím a datům. Jako špička v oblasti virtualizace grafických aplikací je společnost Citrix prvním a jediným řešením podporujícím hardwarové sdílení grafických procesorů na všech hlavních hypervisorech, včetně platforem Citrix Hypervisor, VMware vSphere a Microsoft Hyper-V. Zákazníci si mohou vybrat platformu grafických procesorů, která nejlépe splňuje jejich grafické požadavky a nabízí pokročilé možnosti sdílení grafických procesorů pro všechny hlavní dodavatele včetně AMD, Intel a NVIDIA.

3D profesionální grafické aplikace, které mohou využívat výhody HDX 3D Pro pro zlepšení svého výkonu na vzdálených plochách, zahrnují:

 • Aplikace pro počítačem podporovanou konstrukci, výrobu a technické zpracování (CAD/CAM/CAE)
 • Software geografických informačních systémů (GIS)
 • Systémy pro archivaci obrazů a komunikaci (PACS), například zobrazování lékařských snímků
 • Aplikace pro správu životního cyklu produktů a správu dat o produktech (PLM/PDM)
 • Nejnovější verze OpenGL, DirectX, NVIDIA CUDA a OpenCL
 • Podporovány jsou 3D aplikace pro systémy Windows a Linux
 • Výkonný tenký klient za výjimečně nízkou cenu. Partneři programu Citrix Ready, společnosti ViewSonic a Micro Center, zpřístupnili VDI pro téměř každý rozpočet díky výjimečně levnému zařízeníHDX Ready Pi, odvozenému ze zařízení Raspberry Pi 3. HDX Ready Pi je kompletně sestavený tenký klient obsahující vše, co potřebujete, v jednom balíčku, který si můžete objednat. Toto malé, ale velice schopné zařízení podporuje širokou řadu technologií pro uživatelská prostředí HDX včetně snižování zátěže médií a zároveň nabízí snadnou správu a údržbu.
 • Podpora místního a síťového tisku. S tiskem HDX mohou IT oddělení poskytnout přístup k lokálně nebo relačně definovaným tiskárnám v relacích řešení Citrix Virtual Apps and Desktops. Univerzální ovladač tisku Citrix umožňuje funkci tiskáren a současně poskytuje optimální kvalitu a rychlost tisku a stabilitu prostředí.
 • Využití periférií s přesměrováním USB. Software aplikace Citrix Workspace poskytuje přístup k prostředkům z prostředí řešení Citrix Virtual Apps a Desktops a podporuje ho řada platforem a provedení v milionech zařízení. Časté aktualizace a úzká spolupráce dodavatelů pomáhají zajistit rychlou a hladkou integraci. Rozsáhlá podpora tiskáren, skenerů, kreslicích tabletů, čteček čipových karet a dalších periferních zařízení pomáhá doplňovat řešení a zajišťovat hladký výkon VDI. Další informace o kompatibilních zařízeních naleznete na Citrix Ready Marketplace.

Produkt Citrix

Citrix Virtual Apps and Desktops

 • Poskytněte v reálném čase obdobný způsob práce, jaký uživatelé znají z místních počítačů a aplikací.
 • Umožněte trvalé inovace bez výměny hardwaru podporou levných tenkých klientů, kompatibilních s HDX.
 • Umožněte nekonečné možnosti pro zajištění uživatelské produktivity pomocí přesměrování HDX USB.

Podívejte se

Porovnejte si: Citrix versus VMware

Podívejte se na srovnání řešení Citrix HDX a VMware Horizon (PCoIP).

Čtěte

Optimalizace práce ve virtualizovaném prostředí

Zajistěte vždy ten nejlepší možný způsob práce koncového uživatele.

Prozkoumejte

Čtyři zákazníci společnosti Citrix umožňují produktivitu svých zaměstnanců pracujících s CAD aplikacemi kdekoliv a na každém zařízení

Přední konstrukční a výrobní organizace centralizují 3D aplikace a data tak, aby dosáhly vysokého výkonu při vzdálené spolupráci.

Další krok

Prozkoumejte Citrix Virtual Apps and Desktops