Získejte dohled nad virtuálními aplikacemi, desktopy a uživateli

Váš digitální pracovní prostor zjednodušuje správu a doručování desktopů a aplikací ve vaší organizaci. Potřebujete ale mít podrobný přehled o přenosových tocích, abyste porozuměli problémům s výkonem aplikací a dokázali je opravit, vyřešili problémy s přístupem uživatelů a zajistili uživatelům vysoce výkonné uživatelské prostředí.

Služba NetScaler Management and Analytics Service (MAS) vám s použitím inteligentní analýzy dá možnost plně kontrolovat virtuální aplikace a desktopy od společnosti Citrix a mít o nich dokonalý přehled.

NetScaler MAS: Kontrola aplikací XenApp a XenDesktop

Při virtualizaci aplikací a desktopů se spoléháte na aplikace Citrix XenApp a XenDesktop. Základem řešení virtualizace od společnosti Citrix je technologie Citrix HDX, která je navržená tak, aby inteligentně přizpůsobila náš protokol Independent Computing Architecture (ICA™) širokému spektru uživatelských a síťových scénářů. NetScaler MAS poskytuje jedinečný komplexní pohled na výkon technologie Citrix HDX a protokolu ICA, se kterým získáte přehled potřebný k optimalizaci doručování virtuálních aplikací a desktopů.

Další informace

Technologie HDX Insight v řešení NetScaler MAS umožňuje správcům zkoumat síťová data z různých úhlů (podle desktopů, aplikací, uživatelských skupin, jednotlivých uživatelů), což umožňuje rychlejší analýzu hlavních příčin. Kromě toho, že můžou správci aplikací XenApp a XenDesktop použít konzlou MAS, mohou také zobrazit údaje přehledů využívajících technologii HDX Insight přímo v aplikaci Citrix Director. K dispozici je také možnost zobrazit informace o zpoždění a latenci na úrovni TCP a současně získat podrobný rozpis latence relace protokolu ICA podle klienta, ICA RTT a serveru. Tyto informace je možné zobrazit v reálném čase nebo se můžete podívat na historické informace, to vše na jednoduše srozumitelných ovládacích panelech.

Po připojení řešení NetScaler MAS k instancím řešení NetScaler můžete identifikovat připojení protokolu ICA a získat tak úplný přehled. NetScaler MAS je jediné řešení, které dokáže spolehlivě analyzovat technologii ICA/HDX a poskytnout podrobné detaily na úrovni virtuálního kanálu.

K souhrnným informacím vysoké úrovně s rozpisy dat na úrovni relace je možné získat přístup z několika perspektiv, včetně uživatelů, aplikací, desktopů a bran.

NetScaler MAS poskytuje následující sestavy v zobrazení historických dat i dat v reálném čase

 • Nejaktivnější uživatelé podle počtu spuštěných aplikací a desktopů, spotřeby šířky pásma, informací o klientském zařízení, počtu spuštěných aplikací, aktivních relací, aktivních desktopů a latence
 • Nejaktivnější desktopy (v konkrétním časovém rámci) v rámci všech uživatelů aplikací XenApp a XenDesktop podle celkového počtu spuštění, zřízených relací, doby provozu a latence relací
 • Nejaktivnější aplikace (v konkrétním časovém rámci) v rámci všech uživatelů aplikací XenApp a XenDesktop podle doby aktivity a celkového počtu spuštění

Funkce Gateway Insight v řešení NetScaler MAS poskytuje přehled o chybách, na které uživatelé narazí při přihlášení, a to bez ohledu na režim přístupu.

Funkce Gateway Insight vám umožňuje zobrazit následující informace:

 • Seznam přihlášených uživatelů, počet aktivních relací, počet spotřebovaných bajtů a licence používané všemi uživateli 
 • Analýza koncového bodu (EPA), ověření, jednotné přihlášení (SSO) a chyby spuštění aplikace pro určitého uživatele 
 • Detaily aktivních a ukončených relací pro určitého uživatele  

Řešení NetScaler MAS rovněž obsahuje přehled důvodů selhání spuštění virtuálních aplikací. Můžete tak lépe řešit problémy se selháním při spuštění aplikace nebo přihlášení. Můžete si zobrazit počet spuštěných aplikací, aktivních relací, spotřebu bajtů a šířky pásma podle aplikací. Také se můžete u konkrétní aplikace podívat na podrobnosti o uživatelích, relacích, šířce pásma a chybách při spuštění.

Na rozdíl od jiných řešení, která mají několik kontaktních bodů a vyžadují složitou konfiguraci síťových naslouchacích zařízení nebo rušivý agentský software, dává řešení NetScaler MAS organizaci komplexní pohled na její stávající infrastrukturu řadičů NetScaler ADC, brány NetScaler Gateaway nebo instance řešení NetScaler SD-WAN. Požadované nástroje jsou již součástí těchto řešení. Stačí je zapnout a nakonfigurovat s řešením NetScaler MAS.

Jednou z výhod, kterou poskytuje řešení NetScaler MAS, je přehled o přenosechVDI

NetScaler MAS je k dispozici jako cloudová služba nebo software ke stažení.

Začněte s bezplatnou zkušební verzí

Související produkty

NetScaler Management and Analytics System

 • Viditelnost zaměřená na aplikace a analýzy aplikací nasazených v libovolném cloudu
 • Automatizace služeb doručování aplikací napříč veřejným cloudem a místním nasazením
 • Podpora vysoké dostupnosti aplikací napříč prostředími s více cloudy

NetScaler ADC

 • Zajišťuje doručování aplikací do všech umístění.
 • Přesměruje během výpadku uživatele automaticky a bez jejich vědomí do sekundárního cloudu nebo datového centra.
 • Zajišťuje vysokou dostupnost nejdůležitějších aplikací a služeb.
 • Umožňuje organizacím používat cloudové prostředky jako záložní datové centrum.

NetScaler SD-WAN

 • Snižuje náklady na síť WAN až o 80 procent oproti MPLS a dalším tradičním alternativám.
 • Umožňuje, aby levnější připojení WAN fungovalo stejně spolehlivě jako MPLS.
 • Transformuje záložní připojení na aktivní připojení a zajišťuje tak dodatečnou šířku pásma bez dalších nákladů.
 • Zjednodušuje správu a sledování.

Podívejte se

Přehled řídicího panelu aplikace NetScaler MAS

Panel aplikace NetScaler MAS 12.0 poskytuje lepší přehled o tom, jak si vedou všechny aplikace spravované řešením NetScaler v rámci prostředí služeb.

Prozkoumejte

Další zdroje řešení NetScaler MAS

Prozkoumejte další videa, přehledy řešení a další informace.