Vysoce kvalitní činnost koncového uživatele na kterémkoli zařízení, kdekoli

Nabídněte práci s virtuálními počítači, která potěší jak uživatele, tak IT oddělení

Pro mnohé organizace je poskytnutí bezpečné, centralizované práce s počítači, která podporuje vysokou produktivitu a spokojenost zákazníků, základem úspěchu. To platí jak v případě, kdy lidé získávají přístup ke zdrojům prostřednictvím podnikového systému, tak v případě, kdy ho získávají z osobních mobilních zařízení. Lidé očekávají odezvu aplikace, se kterou pracují, v reálném čase, bez ohledu na kvalitu připojení, místo, nebo dokonce samotnou aplikaci. Pokud je možné do tabletu umístit komplexní systém ERP nebo grafickou aplikaci, očekává se, že poběží hladce jako na vysoce výkonném počítači. Aby bylo možné tato očekávání naplnit, vyžaduje IT oddělení řešení virtualizace, které lze optimalizovat a dokáže se přizpůsobit řadě scénářů a proměnných. XenApp a XenDesktop s technologiemi Citrix HDX se bez problému přizpůsobují a poskytují ohromující uživatelské prostředí na různých obrazovkách, v přeplněných nebo vzdálených sítích a za použití různého příslušenství a periferních zařízení.

Virtuální desktop s vysokým rozlišením s řešením Citrix HDX

Další informace

Adaptivní transport HDX poskytuje uživatelům nejlepší možné prostředí, ať v místních, mobilních nebo WAN sítích s vysokou latencí. Relace zůstává nejen interaktivní i ve vzdálenosti tisíce kilometrů od datového centra, ale nejnovější technologie přináší také až desetkrát rychlejší přenos souborů a tisk. V porovnání se zastaralými technologiemi nabízí nejnovější standard HDX lepší uživatelské prostředí s bohatým multimediálním obsahem, snižuje spotřebu šířky pásma až o 60 % a zachovává vysokou škálovatelnost serverů.  

Technologie Citrix HDX poskytuje křišťálově čistý zvuk, multimédia a videa s vysokou efektivitou využití šířky pásma pro virtuální aplikace a desktopy. Pomocí technik adaptivní komprese a zobrazování poskytuje HDX lepší kvalitu obrazu videí nebo 3D grafiky mající vysoce animovaný obsah vykreslovaný na serveru. Většina moderních mobilních zařízení a desktopových počítačů má dostatečný výkon k dekomprimaci takových datových toků za chodu. Adaptivní komprese inteligentním způsobem rozlišuje záměry uživatele a přiděluje prioritu interaktivním postupům, což zajišťuje příjemnou práci. Tím je zajištěna lepší produktivita koncových uživatelů i v případě ztrátovosti paketů, zahlcení, vysoké latence a kolísání, ke kterému často dochází v širokopásmových bezdrátových a mobilních sítích.  

Nástroje pro sjednocenou komunikaci (UC) jsou významně přijímány za účelem spolupráce a produktivity. Společnost Citrix je průkopníkem v optimalizaci hlasu a videa prostřednictvím sjednocené komunikace přes VDI díky blízké spolupráci s předními dodavateli, jako jsou například aplikace Microsoft Skype pro firmy a Cisco Jabber. Naše jedinečné řešení se společností Microsoft je první svého druhu a podporuje příslušenství aplikace Skype a pokročilé funkce volání přes virtuální aplikace a desktopy. Přenáší zpracování audia/videa v reálném čase na koncové body, což pomáhá zvýšit škálovatelnost serverů a vytváří rychlejší cestu audia a videa mezi volajícím a přijímajícím bez „hair-pinningu“ na celé cestě zpět do serveru datového centra. Vylepšené uživatelské prostředí je podporováno aplikací Skype pro firmy ve službách Office 365 a také místně – to vše při zachování bezpečnosti citlivých dat v datovém centru na rozdíl od distribuovaných koncových bodů.  

Technologie HDX 3D Pro optimalizují výkonnost 3D profesionálních aplikací náročných na grafiku pro virtuální desktopy se systémy Windows a Linux. Grafika vykreslovaná pomalu v důsledku zpoždění v síti již není problém – v podstatě bezeztrátová komprese umožňuje uživatelům spolupracovat v reálném čase na snímcích s detailním vykreslením do posledního obrazového bodu. To umožňuje produkty uvést na trh rychleji, se zabezpečeným globálním přístupem k optimalizovaným důmyslným 2D a 3D grafickým a návrhovým aplikacím a datům. Jako špička v oblasti virtualizace grafických aplikací je Citrix prvním a jediným řešením podporujícím hardwarové sdílení grafických procesorů na všech hlavních hypervisorech, včetně Citrix XenServer, VMware vSphere a Microsoft Hyper-V. Zákazníci si mohou vybrat platformu grafických procesorů, která nejlépe splňuje jejich grafické požadavky a nabízí pokročilé možnosti sdílení grafických procesorů pro všechny hlavní dodavatele včetně AMD, Intel a NVIDIA.

3D profesionální grafické aplikace, které mohou využívat výhody HDX 3D Pro pro zlepšení svého výkonu na vzdálených desktopech, zahrnují:

 • Aplikace pro počítačem podporované konstruování, výrobu a technické zpracování (CAD/CAM/CAE)
 • Software geografických informačních systémů (GIS)
 • Systémy pro archivaci obrazů a komunikaci (PACS), například zobrazování lékařských snímků
 • Aplikace pro správu životního cyklu produktů a správu dat o produktech (PLM/PDM)
 • Nejnovější verze OpenGL, DirectX, NVIDIA CUDA a OpenCL
 • Podporovány jsou 3D aplikace pro systémy Windows a Linux
 • Výkonný tenký klient za výjimečně nízkou cenu. Partneři programu Citrix Ready, společnosti ViewSonic a Micro Center, zpřístupnili VDI za téměř jakoukoli cenu díky výjimečně extrémně levnému HDX Ready Pi na základě Raspberry Pi 3. HDX Ready Pi je kompletně sestavený tenký klient obsahující vše, co potřebujete, v jednom balíčku, který si můžete objednat. Toto malé, ale velice schopné zařízení podporuje širokou řadu technologií HDX s uživatelským prostředím včetně snižování zátěže médií, které zároveň nabízí snadnou správu a údržbu. Další informace najdete na stránce Citrix HDX Ready Pi.
 • Podporujte místní a síťový tisk. S tiskem HDX mohou IT oddělení poskytnout přístup k lokálně nebo relačně definovaným tiskárnám v relacích XenApp a XenDesktop. Univerzální ovladač tisku Citrix umožňuje funkci tiskáren a současně poskytuje optimální kvalitu a rychlost tisku a stabilitu prostředí.
 • Využívejte periférii s přesměrováním USB. Software Citrix Receiver poskytuje přístup ke zdrojům z prostředí XenApp a XenDesktop a je podporován na mnoha platformách a v řadě velikostí v milionech zařízení. Časté aktualizace a úzká spolupráce dodavatelů pomáhají zajistit rychlou a hladkou integraci. Rozsáhlá podpora tiskáren, skenerů, kreslicích tabletů, čteček čipových karet a dalších periferních zařízení pomáhá doplňovat řešení a zajišťovat hladký výkon VDI. Další informace o kompatibilních zařízeních naleznete na Citrix Ready Marketplace.

Produkty Citrix

XenApp a XenDesktop

 • Poskytněte v reálném čase obdobný způsob práce, jaký uživatelé znají z místních desktopů a aplikací.
 • Umožněte trvalé inovace bez výměny hardwaru podporou levných, připravených tenkých klientů HDX.
 • Zpřístupněte nekonečné možnosti pro zajištění produktivity uživatelů s pomocí přesměrování HDX USB.

Podívejte se

Odvažujeme se porovnat: Citrix vs. VMware

Podívejte se na srovnání řešení Citrix HDX a VMware Horizon (PCoIP).

Čtěte

Optimalizace práce ve virtualizovaném prostředí

Zajistěte vždy ten nejlepší možný způsob práce koncového uživatele.

Prozkoumejte

Čtyři zákazníci společnosti Citrix umožňují produktivitu svých zaměstnanců pracujících s CAD aplikacemi kdekoliv a na jakémkoliv zařízení

Přední konstrukční a výrobní organizace centralizují 3D aplikace a data tak, aby dosáhly vysokého výkonu při vzdálené spolupráci.

Další krok

Prozkoumat XenApp a XenDesktop